|
|
|
Dagny Halds skulptur som ønsker alle sjøfarende velkommen til den gamle hollenderstaden Son.
LM-foto: Sturla Strand ©.
|
|
|
Hva med en helikopterbase
på gamle Son skole, da?
LM-foto: Svein-H. Strand
Publisert 30.05.09 Ikke bare strømmer det inn ønsker om å få bruke det ledige arealet etter gamle Son skole, noen ligger i forkant med å teste mulighetene! Hva med en helikopterbase?
♦ Her fra en "test" i dag. Det skulle snart være bryllup, og det var starten på et utdrikningslag. Og kanskje for å få den kommende bruden til å føle at dette var en dag da det bokstavelig talt tok av, hadde en venninnegruppe (bildet nedenfor) gitt henne denne spektakulære presangen: En helikoptertur over pinsevakre Son med like vakre omegn.
♦ Fra helikoptervinduet vinker svært sannsynlig nettopp bruden ned til de snille givere og en del familiemedlemmer som også hadde samlet seg for å få med seg begivenheten. Noen naboer kom rimeligvis også til, tilkalt av det Uventede Flyvende Objekt som to ganger dalte ned fra oven. Ja, bruden skulle selvfølgelig trygt ned på jorden igjen. På skoleplassen, selvfølgelig. Midt i kystperlens smørøye, og hvor en spennende framtid skal utformes av lokalbefolkning og politikere utover året.
♦ Men i fall noen skulle ha misforstått: En helikopterbase er neppe blant kandidatene! Mer sannsynlig er det nok at det var siste gang et helikopter i kommersiell tjeneste gjorde bruk av skoleplassen, i alle fall for å ta brura til himmels.
LM-foto: Svein-H. Strand |
|