Fikk byggeskikkprisen
Publisert 24.06. 13 ER DE INHABILE? Både bygningssjef Hans Chr. Fæste og lederen i kommunens plan- og miljøutvalg, Pål Engeseth (H), satt i juryen da Otto Brinkman Backe nylig ble tildelt kommunens Byggeskikkpris for det som er gjort ved tidligere Son skole.
♦ Det skjedde i tilknytning til siste kommunestyremøte før ferien, forrige mandag. I begrunnelsen går det fram at prisen tildeles for bygg- og anleggsarbeidene som er utført ved hele den tidligere skoleeiendommen.
♦ Kommunen hadde ved salget stilt som betingelse at eksteriøret på selve skolebygningen skulle ivaretas som det hadde vært siden skolen var ny i 1932. Senere ble det likevel godkjent at bygningen fikk veranda i 2. etasje på alle fire sider.
♦ Det stilles nå spørsmål ved om bygningssjefen og utvalgslederen er habile til å behandle en søknad fra Backe om dispensasjon fra firemetersregelen etter det som er avdekket i bygningsavdelingen under arbeidet med en klagesak.
|